Inne Lifestyle

Jak zapanować nad kartami?

Jak zapanować nad karcianym chaosem?

Czy istnieje idealny pokrowiec lub etui na karty?

Karty, karty…karty są wszędzie! I to nie chodzi nawet o skalę makro, ale o najmniejszą jednostkę naszej prywatności – portfel czy torebkę. Karta debetowa, kredytowa, to samo z drugiego banku, dowód osobisty, prawo jazdy, karta wejścia do biura, parkingowa, na siłownię, karta ubezpieczeń, bilet miesięczny i setki innych kart stałego klienta. Ilość plastiku może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy, a nasz portfel zacznie pękać w szwach. 

Karty płatnicze i dokumenty

W przypadku kart płatniczych i dokumentów świetnym rozwiązaniem wydaje się być tzw. card holder. Obecnie na rynku można znaleźć mnóstwo odmian tego jakże poręcznego wynalazku. Najbardziej podstawową formą jest card protector, który przeważnie jest w stanie pomieścić 4-6 kart. Taka ilość miejsca powinna wystarczyć, aby zawsze mieć pod ręką to co najważniejsze – karty bankomatowe, dowód osobisty, prawo jazdy, bilet. Jednym ruchem palca jesteśmy w stanie wysunąć do połowy wszystkie karty naraz, jedna ponad drugą dzięki czemu z łatwością znajdziemy tą właściwą w danym momencie. Plusem też jest to, że wysunięte karty dalej dość solidnie trzymają się wnętrza urządzenia i nie ma ryzyka, że wypadną z niego w najmniej oczekiwanym momencie. Ponadto etui jest zgrabne, niedrogie i w kieszeni zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż tradycyjny portfel.

Większość card protector’ów posiada aluminiową obudowę skutecznie blokującą fale radiowe (RFID, Radio-Frequency Identification). Zapewnia ona ochronę przed przypadkowym niepożądanym użyciem lub, co ważniejsze, przed kradzieżą np. w tramwaju.

Dla bardziej wymagających dostępne są wersje z paskiem przytrzymującym banknoty (moneyband) czy chociażby drugi card protector, dzięki czemu można podwoić podstawową pojemność użytkową.  Ciekawym rozwiązaniem jest card slide czyli dodatkowa wysuwana kieszeń doczepiana do card protector’a, idealna do przechowywania niewielkiej ilość banknotów lub drobnych przedmiotów, chociażby pieniążka do wózka sklepowego.

 

Styl jest ważny

Moim osobistym faworytem jest hybryda card protector’a i tradycyjnego portfela, tzw. miniwallet. Standardowo posiada on card protector (od 4 do nawet 12 kart!), przegrodę na banknoty i miejsce na dodatkowe 4 karty, które nie są chronione powłoką odbijającą fale radiowe. Rozwiązanie to jest bardzo wygodne w przypadku posiadaczy kart komunikacji miejskiej, do biura, czy często używanych kart rabatowych. Nie ma wówczas potrzeby wysuwania czy wyciągania kart z naszego portfela – wystarczy przyłożyć miniwallet do czytnika i tyle, pozostałe karty płatnicze są bezpieczne w części card protector’a. Tego typu portfele są już nieco droższe, ale za to bardziej eleganckie, obite skórą i wyglądają całkiem ekskluzywnie. Przypadną do gustu nie tylko praktycznym mężczyznom jak również lubiącym tego typu galanterię kobietom. Warto o tym pamiętać w kontekście zbliżającego się Dnia Kobiet 😊 Wiele inspiracji znajdziecie na przykład tutaj.

Karty rabatowe i stałego klienta

Każdy sklep dąży do tego, aby jednorazowy zakup stał się stał się początkiem stałego „związku” z klientem. Wynikiem tej zażyłości są dziesiątki kart lojalnościowych, które raz założone często przepadają bez śladu w torebkach lub w domowych zakamarkach. Oczywiście nigdy nie mamy ich przy sobie, kiedy po jakimś czasie wracamy do sklepu i ekspedientka uprzejmie proponuje nam założenie nowej.  A co gdybyśmy mogli je wszystkie przechowywać w jednym miejscu i to nie fizycznie a cyfrowo?
Na ratunek przychodzi genialna aplikacja Stocard. Dzięki Stocard’owi możemy mieć wszystkie karty lojalnościowe zawsze przy sobie, zarówno w telefonie jak i wyświetlaczu smartwatch’a. Wystarczy uruchomić aplikację, zeskanować kod kreskowy na karcie, a jej wirtualny odpowiednik pojawi się w aplikacji. Tak, to właśnie tak proste! Wszystko jest bardzo przejrzyste, darmowe i działa znakomicie, N. z miejsca stała się ogromnym fanem Stocard’a 😊  Dodatkowo, jeśli sobie tego życzycie, możecie być informowani o bieżących promocjach w ulubionych sklepach. Czas pożegnać tony bezużytecznego plastiku w waszych kieszeniach!

                                

Jeśli chcecie poznać inne ciekawe aplikacje, które warto mieć na swoich komórkach, zapraszam do tego wpisu.

You Might Also Like...