Inne Lifestyle

Męska piątka – #3

Męska piątka – #3

“Męska piątka” to cotygodniowe zestawienie rzeczy stylowych, niebanalnych czy po prostu fajnych. Subiektywny niezbędnik każdego mężczyzny oraz trochę rzeczy zupełnie niepotrzebnych. Zapraszam do przeglądu!

 

1. Golf

Obecnie nieco zapomniany element męskiej garderoby, kojarzony głównie z praktycznym zastosowaniem porą jesienną i zimową. Mimo, że nie jest typowym „must have” w każdej szafie, to w ciekawy sposób może odświeżyć codzienny koszulowy standard. Warto spróbować z marynarką, płaszczem czy kurtką skórzaną – smart look gwarantowany. Sprawdźcie sami tutaj.


 

 

 

2. Seiko SKX007 

Japońska firma Seiko posiada ogromne doświadczenie w tworzeniu „nurków”, które zaczęła produkować w 1965 roku. Początkowo te specjalistyczne zegarki (podwyższona wodoszczelność koperty, ruchomy bezel, maksymalna prostota tarczy i wyraźne, fluoroscencyjne elementy) były wykorzystywane podczas penetrowania głębin. Prawdziwą popularność „divery” zdobyły dzięki gościnnym występom na nadgarstku agenta 007. Poniższy model można kupić za około 1000 zł – naprawdę doskonały stosunek ceny do jakości jeśli chodzi o zegarki tego typu.


 

 

3. Negroni drink

Dość mocny, męski drink, którego historia sięga lat dwudziestych XX wieku, a powstał najprawdopodobniej we włoskiej Florencji. Banalnie prosta w wykonaniu mieszanka ginu, Vermouth’a i Campari, wszystko w proporcjach 1/3, podane ze skórką pomarańczy w szklance typu old fashioned.


 

4. Kolorowe skarpety

Kolorowe skarpety do eleganckiego stroju lub garnituru od kilku lat pozostają niesłabnącym trendem, głównie wśród mężczyzn. Przełamują konwencję, wzbogacają ubiór nutą ekstrawagancji, a samo ich wybieranie to ogromna frajda. Ze swojej strony polecam polski sklep Spox Sox, a szczególnie elegancko pakowane zestawy, które można samodzielnie skomponować.


 
 

5. JBL T450BT

JBL T450BT to jedne z ciekawszych słuchawek bezprzewodowych na rynku. Bardzo dobra jakość dźwięku i wykonania sprawiają, że w przedziale cenowym do 200 zł są prawdopodobnie jednym z najlepszych wyborów. Na uwagę zasługuje lekka, składana konstrukcja, dzięki której łatwo można spakować je do plecaka czy nawet głębszej kieszeni. Według producenta oferują do 11 godzin nieprzerwanego słuchania ulubionej muzyki, a to bardzo pozytywny wynik. Serdecznie polecam jako użytkownik ich przewodowego brata – są wygodne i nie uciskają uszu. Wyciszenie otoczenia mogłoby być ciut lepsze, ale w tej cenie można przymknąć na to oko.

 

 

Jeśli polubiłeś „Męską piątkę” to sprawdź również poprzednie wpisy:

Męska piątka #1

Męska piątka #2

 

You Might Also Like...