Lifestyle Moda

Kratka kontra paski

Kratka to wprawdzie żadna nowość w modzie, jednak jak mało który wzór zawsze wygląda elegancko. Jej różnorodność i szeroki wachlarz rodzajów (gingham, tartan czy pepita) idealnie urozmaicają codzienny ubiór. Ja także jestem jej ogromną wielbicielką – w mojej szafie jest kilka koszul w ten deseń, dwie spódnice, marynarka, a od niedawna również i płaszcz. Po długich namowach udało mi się w końcu przekonać P. do odrobiny modowego szaleństwa i także u niego pojawiła się marynarka w kratkę (nasz wybór to tak zwana Prince of Wales, znana też jako glen). Na zdjęciach marynarka wyhaczona na wyprzedaży w Zara, ale sporo ciekawych modeli w kratę posiada również Lancerto. Mam nadzieję, że na jednej się nie skończy! Zresztą, kto wie, może będę mu ją jeszcze wykradać – wszak te najmodniejsze damskie marynarki w kratkę są zawsze oversize.

Kratka kontra paski

Innym wzorem, który uwielbiam, są paski. Dzięki uniwersalnemu charakterowi sprawdzają się zarówno w codziennych jak i bardziej eleganckich stylizacjach. W zestawieniu z granatem czy bielą wyglądają zawsze modnie. Oczywiście wiadomo jak to z tymi paskami jest – poziome poszerzają, pionowe wydłużają sylwetkę. Jeśli umiejętnie pokombinujemy z doborem pasków (cienkie, szerokie) i ich ułożeniem (pionowe, poziome, szersze przy ramionach, cienkie u dołu) to możemy całkiem sprytnie wymodelować optycznie nasze ciało. Warto poeksperymentować, szczególnie wtedy, gdy my, waga i lustro mamy akurat ciche dni.

Unikać należy natomiast ubrań w szerokie paski w jaskrawych, kontrastujących kolorach (serce mojego P., zagorzałego fana Barcelony, krwawi zapewne od tych słów). To ekstrawagancja, od której raczej należy trzymać się z daleka. Prawie tak samo daleko jak od miksu sweterka w poziome paski ze spodniami w paski pionowe. Nic nie stoi natomiast na przeszkodzie, by pobawić się dodatkami, zwłaszcza srebrnymi. No i pionowe paski kochają szpilki, z wzajemnością!

Wydawać by się mogło, żabot w koszuli w paski (na zdjęciach tzw. bengal stripe) to możliwy przesyt, a jednak w połączeniu z granatowymi chinosami całość tworzy elegancki i zadziwiająco stonowany zestaw. Polecam wszystkim niezdecydowanym 🙂

A Wy który deseń preferujecie, kratka czy paski?

Mój outfit:
Koszula Zara
Spodnie Zara
Szpilki Ryłko
Zegarek CK kupiony tutaj watchshop
Bransoletki Lilou
szminka CreamSheen Hang-up Mac

Outfit P:
Marynarka Zara
Tshirt H&M
Spodnie Zara
Buty Zara
Zegarek Fossil (link można znaleźć w tym poście)

 

You Might Also Like...