Sushi Omoni
Smaki Tasty Berlin

Tasty Berlin: sushi w Omoni

Sekretne miejsce

Jest wiele powodów, aby odwiedzić zawsze żywą dzielnicę Prenzlauerberg. Kto wie, czy restauracja Omoni i i serwowane tam sushi nie jest wśród najważniejszych z nich. Miejsce tyleż klimatyczne co smaczne, japońsko-koreańskie.

Sushi dla dwojga Spezial-Roll Mix • herbata mandarynkowa z trawą cytrynową, piwo Kirin Ichiban

Bardzo przyzwoite (np. zestaw sushi dla dwojga EUR 23-26), dobry stosunek ceny do jakości.

Niewielki, ale bardzo klimatyczny lokal z doskonałym sushi. Warto wcześniej zarezerwować stolik.

Z przyjemnością, zabierzemy ze sobą znajomych.

Do Omoni trudno jest trafić przypadkiem. Z zewnątrz brak szyldu, jakiegokolwiek drogowskazu, ich strona internetowa nie działa, a profil na FB nie do końca wygląda na oficjalny. Słowem: w marketing Omoni wielkich nakładów nie inwestuje. Mimo to lokal jest pełen, a jedyne wolne stoliki opatrzone są kartką „Rezerwacja”. Czy może być lepsza rekomendacja dla restauracji?

W karcie znajdziemy dania zarówno kuchni japońskiej jak i koreańskiej, bez wyróżniania, które pozycje wywodzą się z którego kraju. Znajdziemy tu zarówno klasyczne sushi, tradycyjny koreański bibimbap, zupa miso, rice bowls, kimchi.

Zamawiamy jeden z trzech zestawów sushi dla dwojga, Spezial-Roll Mix, w skład którego wchodzą: copenhagen tempura inside-out-roll, big tempura salmonskin roll, 2 sashimiroll tuna, mini tuna with seasame sashimi. Pierwsze skrzypce gra więc tuńczyk, zarówno w rolce jak i w cienkich kawałkach w obwódce sezamowej. Akompaniują mu łosoś i awokado w rozmaitych formach, a także wszędobylska tempura, której tekstura nadaje rolce rozkosznej chrupkości.

Omoni jest jak sekretne miejsce, które w głębi duszy pragnęłoby się zachować tylko dla siebie, ale z drugiej strony tak bardzo chce się o nim wszystkim powiedzieć.

Omoni sushi

Na duży plus fakt, że zestaw jest spójny, z wiodącym składnikiem (tuńczyk) w ciekawych odsłonach. W zasadzie nie ma potrzeby neutralizowania smaku imbirem przed kolejnym kawałkiem. Zdecydowanie lepsze to niż przegląd umiejętności kucharza, gdzie każdy element jest z innej parafii. 

Opinią wielu gości tutejsze sushi jest najlepsze w mieście i pozostaje nam tylko przyłączyć się do pozytywnych recenzji. Rolki przygotowane są starannie i prezentują się bardzo ładnie. W smaku są absolutnie fenomenalne, naprawdę czuć, że ryby i inne składniki są wysokiej jakości. Próbowaliśmy sushi w Japonii i to w Omoni jest równie smaczne.

Jeśli skorzystacie z naszego zaproszenia do Omoni, to nie zapomnijcie o wcześniejszej rezerwacji stolika, lokal jest otwarty w godzinach 17-23 i w weekendy bywa tam naprawdę tłoczno.

Omoni sushi
Omoni sushi
Omoni sushi

You Might Also Like...