O nas

Skąd się wzięło free-d-AMS?

Blog powstał z osobistej potrzeby dokumentowania i chęci dzielenia się naszą przygodą, którą jest przeprowadzka do Amsterdamu pod koniec 2017 roku. Od zawsze pociągały nas podróże, zwiedziliśmy całkiem spory kawałek świata, aż wreszcie zapragnęliśmy czegoś więcej – zamieszkać w miejscu, które jest sporych rozmiarów skrzyżowaniem kultur całego globu.

Poznać ich jak najwięcej, zasmakować, być elementem tej olbrzymiej układanki. A przy tym wprowadzić w nasze w 100% uporządkowane dotychczasowe życie pierwiastek chaosu 🙂  Jest nam niezwykle miło, że zabłądziłeś w te strony i czytasz napisane tu słowa. Jeśli masz pytania do tematów, o których piszemy, może samego Amsterdamu czy przeprowadzek, podróżowania czy czegokolwiek innego to z przyjemnością odpowiemy na każde z nich.

Free

–ponieważ piszemy o wszystkim, co dla nas ważne, zaskakujące, ciekawe, zabawne, inne. Co nam smakuje lub wręcz przeciwnie. Nie szufladkujemy treści do bloga podrózniczego/ modowego/ kulinarnego czy o ciekawostkach. Pełna wolność i dowolność tematyczna.

Dam

– od jednego z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w stolicy Holandii, Dam Square. To tu się świętuje, protestuje, upamiętnia.

AMS

– czyli nasza pierwotna inspiracja, Amsterdam!
 

Update August 2018: wir fahren nach Berlin!

Właściwie to „umziehen”, bo od sierpnia to nasz nowy dom. Życie nie znosi stagnacji, a my lubimy zmiany. Berlin to niepowtarzalny klimat i niezliczona wręcz ilość restauracji z kuchnią całego świata, na które P. ostrzył sobie zęby od dawna 🙂  Czas odkurzyć znajomość języka niemieckiego i wesoło zawołać: los geht’s!

o nas